Julian Day Lunar Calendars and Eclipse Finder

Pôvodný zdroj: Julian Day Lunar Calendars and Eclipse Finder
Zdroj: https://www.hermetic.ch/lcef/lcef.htm


Softvér pre Windows na vyhľadanie dátumov zatmenia Slnka a Mesiaca a prevádzať medzi slnečným a lunárnym kalendárom

Tento program je možné použiť:
  • Na zobrazenie aktuálnej fázy Mesiaca.
  • Vypočítať fázu Mesiaca kedykoľvek v minulosti alebo v budúcnosti (v období 9 000 rokov).
  • Ak sa chcete posunúť vpred alebo vzad od daného dátumu (a času) buď o obdobie, napríklad o jeden mesiac alebo o ľubovoľný počet dní.
  • Ak chcete vyhľadať dátum nasledujúceho alebo predchádzajúceho splnu, tmavého mesiaca alebo prvého alebo posledného štvrťroka.
  • Ak chcete vyhľadať dátum nasledujúceho alebo predchádzajúceho zatmenia určitého typu: slnečné, celkové slnečné, prstencové, lunárne, čiastočné alebo penumbrálne.
  • Prevod medzi dátumami v rôznych kalendároch: dva solárne kalendáre (gregoriánsky a juliánsky) a päť lunárnych kalendárov, archetypový kalendár, meyer-palmenský solilunárny kalendár, lunárny kalendár Liberalia Triday, hermetický lunárny kalendár a kalendár bohyne McKenna-Meyer (odkazy uvedené tu ).

Lunar

Lunar Calendars and Eclipse Finder uvádza dátumy zatmenia v kalendári bežnej éry (tiež gregoriánskom) (CE) a v juliánskom kalendári (JC) — alebo presnejšie v ich proleptických verziách (ktoré umožňujú dátumy predchádzajúce historickému dátumu prvého použitia kalendára). Niektoré webové stránky (najmä stránky Freda Espenaka) dávajú dátumy zatmenia pomocou prepínania kalendára, podľa ktorého sú dátumy zatmení, ktoré nastanú po dátume oficiálneho uvedenia gregoriánsky kalendár (október   15, 1582) sú uvedené v gregoriánskom kalendári a dátumy zatmení, ktoré nastali pred týmto dátumom, sú uvedené v juliánskom kalendári — niekedy s žiadnym   uvedením , ktorý kalendár sa používa. Ak teda porovnávate dátumy zatmenia dané týmto softvérom s dátumami dostupnými na iných webových stránkach, musíte byť opatrní, či sú dáta uvedené na týchto webových stránkach v gregoriánskom kalendári alebo v juliánskom kalendári (a nezabudnite na číslovanie astronomických rokov ).

Kliknite na odkaz nižšie pre Užívateľská príručka pre Lunárne kalendáre a vyhľadávač zatmenia

Skúšobná verzia: Lunárne kalendáre a vyhľadávač Eclipse sú k dispozícii na stiahnutie na tejto webovej stránke na účely vyhodnotenia. Kliknutím na nasledujúci odkaz získate ďalšie informácie:

Stiahnite Lunar Calendars and Eclipse Finder ...


Cena a objednávanie: Licencia používateľa je k dispozícii po dobu 3 mesiacov alebo bez časového obmedzenia (  „trvalá“ licencia). Ceny za každý typ licencie sú uvedené na stránke Nákup licencie používateľa . &Nbsp; Aktivačný kľúč je potrebný na zabezpečenie plnej funkčnosti skúšobnej verzie, ktorú je možné získať okamžite (alebo krátko po) zakúpení.

Vrátenie platby: Pokiaľ softvér nebude fungovať uspokojivo, vrátime vám peniaze okamžite do 30 dní od nákupu.

Aktualizácie: Kupujúci užívateľskej licencie na tento softvér majú nárok na aktualizáciu na akúkoľvek neskoršiu verziu bez ďalších nákladov.